Az 1983-as F1-es Monacói Nagydíjon győztes Williams-modell is a pályára gurul majd Thruxtonban júniusban.

A Williams FW08C-vel a finn Keke Rosberg győzött annak idején Monte-Carlóban, noha Cosworth-motor nem tartozott a legerősebb erőforrások közé - csakhogy aznap vizes-száraz vegyes futam kerekedett Monacóban, és Rosberg kiválóa vezetett, majd az év végén az ötödik helyen zárta a világbajnokságot.

Azóta a modell már bevonult a Williams történelmi csapatába, és Thruxtonban június 2–3-án bemutató köröket fut majd – hogy ki ül majd a volánnál, azt még nem tudni.

„Kétség sem férhet hozzű, hogy az FW08C fantasztikus látványosság lesz – nyilatkozta a pálya igazgatója, Bill Coombs. – Én ezt nevezem tisztességes F1-es autónak:, visít a V8-as motorja és jó szélesek a hátsó kerekei. Biztos, hogy kellemes emlékeket ébreszt majd azokban, akik velem megegyezően szerencsések és láthatták ezeket a kocsikat verseny közben.“

Thruxtonban legutóbb Damon Hill ment F1-es Williamsszel: 1993. október 10-én 237 km/órával repesztett.