Az egykori Formula-1-es pilóta, Paul de Resta és Phil Hanson nyerte az ázsiai Le Mans-szériát.

A United Autosports Ligier párosa, Paul de Resta és Phil Hanson az idény első két futamán, Sanghajban és Fudzsiban a második helyen végzett, Buriramban viszont már győzött, első sikerét aratva.

A három dobogós eredmény tette lehetővé, hogy Malajziában 18 pontos előnnyel induljanak az Algarve Pro Ligier hármasa, Harrison Newey, Andrea Pizzitola és Ate Dirk De Jong előtt.

Di Resta és Harrison a második helyen kvalifikálta magát a futamra, de amikor Spirit of Race Ligier-versenyzőjét áthajtásos büntetéssel szankcionálták, át is vehették a vezetést.

Aztán következett egy biztonsági autós szakasz, amelyben az Algarve Pro autója megelőzte Hansonékat, ám az újabb második helyezés elég volt az összetettbeli győzelemhez.

Di Resta a pályafutása harmadik vb-címét szerezte, de a legutóbbi is igen rég volt, 2010-ben a DTM-ben nyert a Mercedesszel.